Logo klubu:

Żubr

Siedziba klubu znajduje w miejscowości Zalesiaki nad rzeka Wartą-3km od Działoszyna gdzie mieszka caly zarząd.Przygoda z kajakami zaczęła się dla nas jeszcze w latach 80-81 kiedy to jako pracownicy Cementowni Warta w Działoszynie założylismy sekcje kajakową w oparciu, poczatkowo o wypożyczony sprzęt z kopalni Bobrek( p.Nowak),potem na bazie sprzętu zakupionego przez Cementownie organizowaliśmy spływy ograniczając się do rzeki Warty.W logo klubu ma to odzwierciedlenie literami TSR czyli "Te Same Ryje" bo tak kiedyś nazwano naszą sekcje na forum jeszcze wtedy Rady Pracowniczej Cementowni i nazwa ta przywarła. Dla Prezesa  przygoda z kajakami zaczęła się już 50 lat temu i jest on najbardziej doświadczonym kajakarzem wśród nas.Połączyła nas rzeka Warta i jej dopływy znajdujące się w okolicy.Ta po bliskość wielu ciekawych rzek i rzeczek umożliwia nam prawie raz w tygodniu w okresie lata wiosny i jesieni siedzenie w kajaku przy minimalnym oddaleniu od domu.Dysponujemy  teraz już własnym sprzętem (dalej mamy wsparcie w Cementowni w razie większej ilości chetnych)do kajakowania  w rożnych warunkach od turystyki kajakowej do kajakowania zwałkowego . Na koniec roku 2009 dysponujemy łączną flotylą 40 kajaków......cdn.

DSC06358c